Jak si splnit sny

Jak si splnit sny

Lidský život je dokola se opakující proces plný malých a velkých výzev. Ale to není všechno. Ještě je tu něco na první pohled neviditelného. Zákonitosti tohoto světa, kterým podléháme. Jak si splnit sny v této realitě? A jakým zákonitostem podléháme?

Mysl a představivost

Hlavní zákonitostí je mysl a její představivost. Ta se lehce nadchne příběhy hrdinů a nechá se unést úspěchem známých osobnosti. Představivost dosazuje na místo hrdiny sebe sama a fantazie se rozbíhá na plné obrátky.

Pod účinkem opojného nadšení si představujeme, jak snadno a vždy úspěšně překonáváme strasti, jdeme za svými sny a dotahujeme je do zdárného konce. V tu chvíli nevnímáme možná zklamání, zrazování nebo nezdary, které každého na jeho cestě za jeho snem čekají.

Touha

Touha je to, co můžeme rozpoznat jako startovací impulz na cestě za splněním svých snů. Čím více po splnění našeho snu toužíme, tím větší úsilí vkládáme do překonávání překážek, které nám brání v jeho dosažení.

Určitě mi dáte za pravdu, že kdybyste věděli, jaké všechny překážky budete muset překonat a kolik úsilí vás to bude stát, tak byste se na cestu za splněním snu mnohdy ani nevydali.

Iluze

Čím silnější je touha splnit si svůj sen, tím větší iluze zastírá všemožné nástrahy na cestě a cesta se tak zdá jako čistá, rovná a zalitá sluncem. A právě díky této iluzi, že všechno bude probíhat hladce, se vydáváme na naši vlastní cestu za našimi sny.

Zákonitost iluze je však dvousečná. Na jednu stranu nám umožní vydat se na cestu, avšak na druhé straně má tu moc zahalit naše vlastní programy a kódy, kterými si dosažení snu oddalujeme nebo znemožňujeme.

Speculabilis et invisibilis

Existují tu současně dva světy. Jeden vnější a viditelný, druhý vnitřní a neviditelný. Jsou ve vzájemné vyváženosti. Jeden bez druhého nemůže existovat. Žijeme totiž v realitě duality.

Propojenost viditelného a neviditelného světa můžeme pozorovat sami na sobě každý den. Toho, čeho si sami nejsme u sebe sama vědomí, se nám zjeví v podobě viditelné a pozorovatelné na ostatních lidech a situacích.

Osud

Člověk pak vidí situace a chování na druhých, prožívá pocity, které se mu nelíbí a obtěžují ho a vykládá si to, co se mu děje jako nezvratný osud. Má pocit, že svého snu nikdy nemůže dosáhnout. Že jeho osudem je nikdy svého snu nedostát. Propadá v zoufalství, že neví, jak si splnit sny.

Samotné chtění nestačí. Je potřeba podívat se pod závoj iluzí. Ponořit se do svého neviditelného světa a využít k tomu rozpoznaná vodítka z již viditelných „osudových událostí“.

Můj návod jak si splnit sny

Můj návod, jak si splnit sny, který funguje mě osobně i těm, se kterými jsem ho sdílel, je založený na zpětné analýze dějů v opačném pořadí, než k nám obvykle přicházejí. Díky tomu, že obrátíme pozornost do opačného sledu, než nás mozek obvykle funguje, dokážeme rozeznat a detekovat.

Díky „ranám osudu“ najdeme svá témata ke zpracování. Pak je zapotřebí propátrat svůj vlastní neviditelný svět a zpracovat si své vlastní programy a kódy, kterými si ve splnění snu můžeme bránit. Následně je čas zpracovat své touhy. Vše po čem toužím nebo naopak to, čeho se bojím případně to, co nenávidím, vytváří neviditelnou bariéru, která mě odděluje od splnění mého snu.

  1. Najdi všechny situace a děje, které ti vadí
  2. Projdi si zejména ty, které se často opakují, nebo ty, které považuješ za nepřízeň osudu
  3. Prozkoumej své touhy, strachy a nenávisti
  4. Zpracuj všechna nalezená témata (tak, aby v tobě nevyvolávaly negativní emoce)
  5. Použij sílu své mysli a představivosti ke zhmotnění svého snu

Co znamená zpracování?

Vnější odráží vnitřní. Všechno ve vnějším světě je odrazem a transformací našich vlastních citů, pocitů a myšlenek. Dokud bude nerovnováha uvnitř (v tom, jak se sami cítíme a o čem přemýšlíme), tak stejná nerovnováha bude i venku ve hmotě.

Všechny témata, která se nás dotknou a cítíme u nich jakýkoli negativní pocit (chlad, tlak, tíže, stísněnost, nemožnost se nadechnout) jsou stále našimi nezpracovanými tématy. Emoce naše kontrolky. Pozorováním svých emocí při průběhu nějakého děje dokážeme vyhodnotit úroveň, nakolik se nás ještě dotýká.

Jak mohu zpracovávat?

Technik je nepřeberně a každému vyhovuje jiná. Někomu vyhovuje práce s fyzickým tělem, tedy přes dotek, jiným vyhovují různé druhy práce s podvědomím a dalším meditace. Když nevím, která z technik mi bude vyhovovat, tak se s nimi budu postupně seznamovat a zkoušet je.

Meditací, při které člověk zaměří svou pozornost na přítomný okamžik, si člověk sám dokáže snížit stres, zlepšit koncentraci, rozvíjet kreativitu nebo zahnat negativní myšlenky. Ale to není všechno. Při meditaci nad konkrétním tématem většinou vyvstanou v mysli doplňkové děje, které rozklíčují celou situaci, a následně dojde k uvědomění.

Cvičení jako Jóga nebo Čchi kung pomáhají udržet naši bytost v rovnováze a umí zprůchodnit již existující bloky na energetických drahách způsobené neprožívanými emocemi. Obdobně účinkuje ošetření energetickými masážemi, jako je Čínská energetická masáž, Shiatsu nebo Reflexní masáže. Samotné zprůchodnění a obnovení však není trvalé, pokud člověk nepochopil důvod těchto blokád.

Pro ty, co žijí svůj život ve stažení a používají svalové brnění na obranu proti psychickým zraněním, existují techniky, které rozpouští stará zranění a uvolňují toto brnění. Díky kombinaci terapie a doteku se tak člověk dostává zpátky do kontaktu se svým tělem a začíná ho znovu objevovat. Vysoce účinnými zástupci technik terapeutické práce s tělem jsou Biodynamické masáže, Kahuna Lomi Lomi nebo Tantra.

Komunikace a práce s podvědomím je podstatná pro vytoužený pokrok v našem životě. Nejlépe se komunikuje v uvolnění, v bezpečném prostředí a s průvodcem, který vede člověka přesně k tématu a nenechá ho sejít z cesty. Vhodně použité metody jako jsou EFT, RUŠ nebo kvantová terapie se zkušeným průvodcem, člověku pomáhají dojít k pochopení a uvědomění.

Jak použít sílu své mysli?

Pro rychlejší dosažení vytouženého snu je potřeba naučit se využívat všech možností okolního světa i vlastností našeho podvědomí. Dokud nevyužijeme všechny své vnitřní zdroje, nebudeme vědět, že náš sen je v podstatě již skutečnost, tak budeme dál jen doufat ve splnění snu.

Velmi záleží na našich myšlenkách a emocích. První krok je přejít z „doufám“ na „věřím“. Druhý krok je přejít z „věřím“ na „vím“. Třetí a nejdůležitější krok je „nelpění“. Dokud nám na snu záleží až moc, tedy na něm lpíme a ostatní varianty vnímáme jako negativní, tak si opět ke svému snu uzavíráme cestu.

Ideální stav pro splnění snu je tedy vyčistit to, čím si sami bráníme, dále vědět, že sen je v podstatě již skutečnost a odpoutat se od něj. A přesně tento postup provádí klienti při kvantových terapiích, při kterých jsem jim průvodcem.

Miloslav Látal
Jsem tvůrce.
Tvořím počítačové programy, tvořím si svou realitu a učím lidi vytvořit si svou vlastní realitu také.
Proč tu jsem?
Když vás trápí zhoršující se vztahy, emocionální nevyrovnanost nebo jiná traumata, je vždy důležité zjistit důvod a udělat změnu sami v sobě. A touto radikální změnou vaší osobnosti vás velice rád provedu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů