JSEM TRANSFORMAČNÍ PRŮVODCE

Jmenuji se Miloslav Látal, jsem tvůrce počítačových programů, průvodce světem online podnikání, mentorkvantový praktik.

Při své práci s klienty předávám nejen odborné znalosti, ale také věnuji pozornost potřebám jejich duše.

Ale nebylo to tak vždy. Při svých konzultacích jsem pozoroval, že i když se lidé chtějí moc a moc někam posunout, tak to některým nejde. Hlavou chtějí, ale vnitřně postup brzdí.

Spojit odborné konzultace s technikou práce v informačním poli byla správná volba, která se mi stonásobně potvrdila.

Funguje to nejenom mně, ale hlavně lidem, kteří doopravdy chtějí. Vše je jen a jen v hlavě. A pokud vyřešíme hlavu, změníme realitu. I u těch, co tomu nevěří, ale dovolí si to a rozhodnou se.

JAK TO CELÉ ZAČALO

Narodil jsem se přesně na začátku poslední čtvrtiny minulého století. Vím, zní to divně. Často přemýšlím, proč jsem měl všechen ten překotný vývoj vidět. Měl jsem štěstí, že se mnou můj dědeček sdílel svou vášeň - elektroniku.

Začalo to celkem nenápadně blikačem tří žárovek do robota, slepeného z krabice od pracího prášku a krabiček zubních past, v mých šesti letech. To, že mi nedal hotový výrobek, ale nechal mně součástky vybrat, sletovat a namontovat do robota ve mně vzbudilo celoživotní zájem o tuto oblast lidské činnosti. Nepřestávalo mě fascinovat, jak znovu a znovu zprovozňoval porouchané fény, mixéry, rádia a televize a vyráběl pro své známé televizní hry. To jsem ale ještě netušil, co přijde dál.

Jednoho dne donesl z práce domů černou krabičku, kterou jsme připojili k černobílé televizi. Hodinu koukal do papíru a mačkal šedivá tlačítka. Pak to přišlo. Poprvé sem viděl, jak napsaný program oživuje bílou plochu televizoru, počítač čeká na zadání tří čísel a po deseti minutách vytiskne výsledek. Byl to výpočet vinutí cívky a já se poprvé zamiloval.

Do jedniček a nul 🙂

CO MĚ BAVÍ

Mým prvním darem je programování. Zabývám se jím od roku 1985. Nejprve to byl Basic na 8bitovém ZX81 a ZX Spectrum, poté jsem přidal assembler. Pak přišla éra 16bitových PC a MS DOS s databázovými aplikacemi. Následovaly Windows a graficky bohaté aplikace, pak weby a nakonec mobilní aplikace.

Vyučil jsem se mechanikem elektronikem pro výpočetní techniku a číslicovou techniku. Kromě programování jsem tehdy objevil svůj další dar. Druhým mým darem je hledání závad v libovolném systému a jejich náprava. Ať už šlo o elektronické zařízení nebo o kód programu.

V 16letech jsem se poprvé dostal k umění Tchaj-ťi Čchüan. Jeho součást - Čchi Kung mi doslova učaroval. Působením tohoto cvičení se moje mysl začala otevírat a já se začal více a více zajímat o východní filosofii a Čínu, která mě od malička přitahovala.

BOD ZLOMU

Po vyučení jsem dva roky dělal pro státní podnik to, čím jsem se vyučil. Tady jsem poprvé viděl mnohaúrovňovou organizaci práce, systém řízení, efektivitu. Nebyla to moje cesta.

V roce 1995 jsem začal podnikat, oženil se a odešel z mého rodného města do Prahy. Byl to přelomový rok. Začátky nebyly lehké. Podnikání se rozjíždělo jen zvolna a společné bydlení u tchýně bylo zdrojem mnoha důvodů k zamyšlení.

Moje ohnivá povaha se střetávala s dalším ohněm. Stále dokola se opakující situace, které se neustále přiostřovaly. Neviděl jsem z nich jinou cestu ven než útěk. Útěk od všech problémů zpět domů, do svého bytu na severu Čech.

Znamenalo by to ale opustit mojí milovanou ženu. Musí přece existovat i jiná cesta! Všechno jsem podřídil jedinému cíli: co nejdříve našetřit základ na pořízení vlastního bydlení v Praze a konfliktní situace řešit co nejméně.

VYKROČENÍ NA CESTU

Jenže se to snadno řekne, ale hůř udělá. Začal jsem zjišťovat, jak pracovat se svou ohnivou povahou. Chodil jsem na kurzy, četl knihy a pracoval sám na sobě se svou vlastní povahou v oblasti myšlení, komunikace a psychiky.

V té době mě přítel seznámil s jiným stylem Čchi Kungu - Čung-Jüan. Já materialista, logik a ateista jsem se poprvé dozvěděl o tom, že hmotu je možné měnit. Že je možné neviditelnou, ale všudypřítomnou energií také léčit. Nejen lidi a zvířata, ale i rostliny.

Vyhovoval mi systém a stupně Čung-Jüan Čchi Kungu. Začal jsem jej studovat na všech jeho třech stupních. Pro zlepšení svého zdraví a výkonu hlavy, pak pro podporu léčivých schopností a nakonec cestu k poznání.

MOJE CESTA

Osobnostní a duchovní růst se promítly do toho čím jsem se živil. Změny na mně nezůstaly okolím bez povšimnutí a já jsem využil nabídek na absolvování manažerských školení.

Moderní metodiky řízení, využití psychologie v denní praxi, komunikační dovednosti, způsoby vedení a motivování lidí - to byl pro mě zcela nový svět. Nebál jsem se sdílet své zkušenosti a předávat je druhým.

V tu dobu jsem objevil svůj další dar. Umění předávat zkušenosti druhým lidem a měnit jejich vzorce myšlení.

KAM MĚ TO DOVEDLO

Věnoval jsem spoustu času své práci. Práce byla pro mě tím velkým smyslem mého života. Ovšem do chvíle, kdy jsem začátkem roku 2015 přestal vidět z ničeho nic na obě oči. Nic než bílá mlha.

Bezmála dva měsíce trval čas rekapitulace a přemýšlení, co budu dělat dál. Doktoři krčili rameny. "Všechny testy máte v pořádku. Jenom ta bílkovina v očích a v obou naráz... To jsme tu ještě neměli."

Vždyť oči potřebuji ke své práci. "Co moje rodina? Jak je budu živit? Co moje závazky?" Hroutil se mi svět. V těžké chvíli, kdy je naše vlastní pozornost příliš zaměstnaná řešením toho NAŠEHO problému, mi přišel do cesty průvodce.

Díky jeho úhlu pohledu na věc zvenčí a doporučením jsem změnil svůj odmítavý postoj k nemoci. Přestal jsem si říkat „PROČ JÁ?“, přestal jsem hledat „ZA CO TO MÁM?“, přestal jsem vzdorovat. Přijal jsem svůj stav a rozhodl se pro změnu. A zrak se mi do deseti dnů vrátil.

CO JSEM SI Z TOHO ODNESL

Tato příhoda měla velký vliv na můj styl uvažování. Začal jsem si velmi vážit svého času. Už jsem nevěnoval 70% svého času práci pro druhé. Striktně jsem rozdělil svůj čas všedního dne po 5 hodinách na pracovní, rodinnou a sebevzdělávací část.

Začal jsem více relaxovat a vzdělávat se v oblastech, které by mi přinášely příjmy bez přímé závislosti na spotřebě mého pracovního času. Vstoupil jsem do online programu Tomáše Lukavce „Jsi značka 365“, kde jsem poznal další stejně naladěné lidi.

Více jsem se věnoval studiu psychologie, osobního rozvoje, marketingu a lidské psychiky. Objevil jsem „Metodu RUŠ“ a rychle jsem si ji osvojil. A odtud byl už jen krůček k velkému třesku, který měl od základu změnit můj pohled na život a bytí.

VELKÝ TŘESK

Píše se květen 2016. Je to rok co se mi vrátil zrak. Rekapituluji uplynulý rok. Posun je znát, ale stále mi něco chybí. Mám pocit, že mi něco uniká. Točím se v kruhu. Opět. Jsem zase v údolí stínů.

A právě v tuto, pro mě těžkou, chvíli mi blízká přítelkyně podává informaci o kvantové vlně. Zjišťuji si informace, sleduji videa. Vždyť to vypadá jako nějaká sekta. Tak tam já nikdy nepůjdu!

Ale co když? Co když je to ono? Podvědomí se dožaduje a já se přihlašuji na čtyřdenní transformační kurz Techniky Kvantového Doteku Matrixu I. stupně, který bude 25. 8. 2016 za rohem od nás, v Průhonicích. A od té chvíle se začalo vše v mém životě měnit.

TECHNIKA KVANTOVÉHO DOTEKU MATRIXU I.

Za dva měsíce od přihlášení do termínu kurzu se událo v mém okolí tolik změn, jako za poslední 3 roky. A všechny změny byly k lepšímu, i když jsem je tak zprvu nevnímal. Když se na to dívám dnes, tak je to jen spousta drobností, ale tehdy s mým nastavením to byly kopance nebo naopak zázraky.

A všechny ty změny měly za cíl jediné – umožnit mi vyřídit a uzavřít vše, co mě mentálně brzdilo a vyčistit prostor před kurzem. Celá ta symfonie náhod – nenáhod mě umožnila plně se soustředit na jedinou věc.

Je 25. 8. 2016 ráno, všude potkávám usměvavé a rozjasněné lidi z organizačního týmu. Po registraci vcházím do sálu, kde sedí 3 lidé. Vybírám si intuitivně místo, připravuji blok na poznámky, listuji skripty a čekám na začátek.

VŠE JE JEN ILUZE

V průběhu kurzu se celý můj dosavadní světonázor zhroutil. Ten pocit bych přirovnal k tomu, jako když Vám někdo zboří Váš pracně postavený domeček z karet. Máte pocit, že Vám sebrali všechny jistoty.

Všechno o čem jste si mysleli, že tak přece je, tak být nemusí a není. Vaše ego se brání. To tak není. Oni ti lžou. Spolehni se na to, co si již zažil. Co ti říkají tvoje zkušenosti. Nevěř jim!

Ta myšlenka je tak radikální, že je těžké jí připustit natož jí přijmout za vlastní.  Vše je jen iluze. Jak je to prosté. Jen iluze… A jak začala praxe a uviděl jsem, že já skutečně tvořím a posílám vlny, tak se najednou vše změnilo. Moje mysl změnila postoj na „JÁ VÍM!“.

PŘÍTEL V RŮSTU

Když nad tím dnes uvažuji hlavou, tak bych si na to místo v sále nikdy nesedl. Tím ale, že se informační pole pro účastníky otevře ještě před kurzem, tak i „hlavou stále přemýšlející” jedinci, jako jsem byl já, dokáží udělat rozhodnutí srdcem.

Není dne, kdy bych nepoděkoval vesmíru a všem zúčastněným za to, jakou souhrou velké synchronicity jsem se dostal na tento kurz a potkal toho nej nej přítele, se kterým společně procházíme transformací a duchovním růstem. Tedy vlastně přítelkyni 😀

Pokud srovnám období, kdy jsem na sobě pracoval sám s tím, co se dělo po kurzu, tak je to jako kdybych srovnával jízdu na oslu s letem stíhačkou. Díky transformaci nastartované na kurzu a možnosti neustále komunikovat na dálku s parťákem jsme se oba posouvali a stále posouváme mnohem rychleji, než kdybychom pracovali každý sám.

TRANSFORMACE ZAČALA

Jedna věc je ovládat techniku, ale z dřívějška jsem věděl, že v tom ještě musí být nějaký háček. A taky že je. Když hlava brzdí záměr, je všechna technika marná. Je to jako když střílíte naslepo nebo házíte hrách na stěnu.

Ještě na kurzu jsem se přihlásil na kurz II. stupně, kde se učila „práce s hlavou“. Kurz byl ale vypsán až na 9. 12. 2016. Co budu do té doby dělat? Moje obava byla zbytečná. Práce sám na sobě jsem měl dost.

Rozjetá transformace pokračovala fázemi radosti a růstu, ale také pády a temnými dny. Projít 30denní doprovodný online kurz mi trvalo 58 dní. Je super mít někoho, na koho se můžete se vším obrátit. Probrat svoje pocity. Až na kost. Do kosti. Do atomů. Díky Ti za vše, přítelkyně moje.

ROZJETÁ TRANSFORMACE
V AKCI

Když jsem byl v této fázi transformace, měnil jsem své názory, postoje a hlavně vibrace. Lidé jsou citliví na vibrace. Některým nové vibrace vyloženě vadily. Jiní se jim začali přizpůsobovat.

Máme s mojí Laduškou nádherné manželství. Byť se od léta vynořilo pár témat, které mě koply do mých slabých míst a zavdaly důvod k hádkám. Zrcadlení v akci. Toto období jsme spolu zvládli. Zato v pracovních vztazích se vyměnila spousta lidí. Ale to je přirozené a děje se to všem. Každý má možnost volby.

Další moje zkušenost byla, že nejen lidé, ale i rostliny, zvířata a dokonce elektronika je citlivá na moje vibrace. Postupně začaly naší domácnost opouštět elektronické přístroje malé i velké. A já na nich tak lpěl!

Transformace vědomí

TECHNIKA KVANTOVÉHO DOTEKU MATRIXU II.

Dožil jsem se v duševním zdraví prosince. Kurz se konal na Vyšehradě s nádherným výhledem na Prahu. Poznávání nových lidí, stejně naladěných lidí. Nové kontakty, nová přátelství.

Ale také symbolické uzavírání. Historicky poslední kurz II stupně. Potkal jsem se tam také s kolegou, který mě přijímal po vyučení do mého prvního zaměstnání. Je to všechno náhoda? Na ty už nevěřím.

Praktická metodika, nadstavbové techniky, detailní postupy a opět praktická práce. Je to něco, co mi jde skoro samo. Lidé si mě intuitivně vybírají a já jim uvolňuji jejich bloky. Uvědomuji si, proč se společně neztrácíme ve vyprávění, ale jdeme přímo k jádru problému. Dnes už vím, že se dostal ke slovu můj dar programování.

ZMĚNY, ZMĚNY A ZMĚNY

Při mojí práci si lidé čím dál častěji namísto pracovních problémů řeší se mnou své potíže a bloky. Jednou je to dcera, podruhé tchýně, pak vztah s matkou či přítelem, nebo CO je vzdaluje od toho, v čem chtějí podnikat.

Je to velká změna. Uvědomuji si čím dál častěji, že pokud se chtějí pohnout z místa, je pro ně důležité pochopit lekci, která se jim děje a to s mojí pomocí. Teprve po vyřešení toho, co je trápí právě teď nejvíce, jsou schopni se posunout dál v jejich podnikání.

Co má tohle všechno znamenat? Mám snad pro ně dělat něco víc, než jen vysvětlovat a opakovat stále dokola? Co pro ně můžu udělat víc? Jak je tím ještě rychleji provést? Nevím. Sám mám toho v osobním životě ještě dost na zpracování.

DRÁHA KVANTOVÉHO PRAKTIKA

Přišlo to náhle. Cestou na zcitlivovací workshop TKDM mi moje přítelkyně povídá: „Vidím to tak, že se staneme kvantovými praktiky.“ Byla to nečekaná zpráva pronesená na jedné červené na semaforu.

Tohle jsem opravdu nečekal. Zaskočilo mě to. Tímhle směrem se moje myšlenky doposud neubíraly. Dostávám se přes první odpor hlavy a začínám o tom přemýšlet. Něco na tom je.

„Spojíš techniku a duši. Tím, že společně zrušíte všechny bloky, které člověka brzdí na cestě k tomu, co chce, tak uvolníte cestu a ono to přijde“. Má pravdu, jako tolikrát. Tak budu moci pro své klienty udělat mnohem víc, než dělám teď.

TRANSFORMAČNÍ PRŮVODCE

Od té chvíle, kdy jsem se rozhodl, že budu praktikem a spojím obě oblasti, tak se změny rozjely ještě více. Připadá mi, že se čas zhušťuje. Je to, jako když se v jednom měsíci stane tolik věcí, jako jindy za celý rok.

Studium, semináře, workshopy, postupy, technika a praxe. Stávající klienti jsou zprvu zaskočeni, ale jdou do toho. Vidím, jak to rychle zabírá. To s čím jsme předtím bojovali měsíce, je do pár týdnů vyřešené.

Byla to správná volba, která se mi stonásobně potvrdila. Funguje to nejenom mně, ale hlavně lidem, kteří doopravdy chtějí. Vše je jen a jen v hlavě. A pokud vyřešíme hlavu, změníme realitu. I u těch, co tomu nevěří, ale dovolí si to a rozhodnou se.

ZDE MŮJ PŘÍBĚH KONČÍ, ALE MŮŽE ZAČÍT TEN VÁŠ

Problematické vztahy

PŘEVEZMI ODPOVĚDNOST
ZA SVŮJ ŽIVOT

Můžeme si neustále říkat, že TO ONI můžou za náš stav (a za ONI si dosaďte koho chcete: mámu, tátu, manžela, šéfa, vládu, stát…), ale když poodstoupíte ze své role, ve které jste emočně uvízli, tak zjistíte, že je to O VÁS a ONI VÁM to jen zrcadlí.

Poodstoupení od své, právě naplno prožívané emoční role, je za mě ta nejtěžší část uvědomění si svého bytí. Teprve když přestaneme obviňovat druhé a začneme hledat způsob, jak sami v sobě změnit to, co nás vyvádí z klidu a rovnováhy, tak převezmeme odpovědnost za svůj život.

A co je tou hybnou silou, která Vás postupně dotlačí ke hledání způsobu, jak svůj problém začít řešit? Je to BOLEST. Bolest, která se v každém kole nepochopení naší životní lekce stupňuje. Je to ale nutné?

ŽIJ SVŮJ ŽIVOT

Nejsme zde proto, abychom se trápili. Přišli jsme sem na tuto krásnou planetu prožít šťastný a naplněný život. Ten kdo chce, může se rozhodnout a pochopit bolest, která ho sužuje, jako hybnou sílu ke své změně – transformaci.

Z kvantového úhlu pohledu je všechno jen informace. Opakující se nepříjemné situace, vyhrocené vztahy, pocity vyčerpání, blbá nálada, deprese, nemoci. To vše je možné změnit.

Po zpracování příčiny a jejím pochopení se spouštěcí kód rozpustí a Vy již nebudete potřebovat nechat si od svého okolí zrcadlit tento svůj postoj. A sami se svobodně rozhodnete, co si do svého života vpustíte a co opustíte.

S láskou a respektem k Vám

Miloslav Látal