Problematické vztahy a kvantová terapie

Problematické vztahy

Spousta lidí říká, že má problematické vztahy a tvrdí, že mají smůlu na partnery. Z kvantového úhlu pohledu je i toto informace a můžeme se podívat na smůlu jako na příležitost k vlastnímu růstu.  Co když ale přistoupíme na to, že si těmito partnery máme pouze vyřešit neuzavřené události z minulosti, něco pochopit, naučit se něco nového, odpustit jim, sobě a propustit se navzájem ze sevření?

Proč problematické vztahy bolí

Bez pochopení problematické vztahy bolí. Opakovaně. Pokud člověk najde sílu a uteče z nevyhovujícího vztahu, objeví se nový vztah, který po čase kopíruje stejný vzorec.

Stane se to, že to, co nebylo pochopeno, uzavřeno a dořešeno s předchozím partnerem, se řeší v novém vztahu. Navíc s vyšší intenzitou, aby tentokráte k pochopení již došlo.

Za člověkem se pak táhnou energetické nitky nedořešených věcí. Někdo si jich táhne za sebou více, někdo méně. Tyto energetické nitky z minulosti ubírají člověku energii a jejich odstřihávání je pro něj náročné a bolestivé.

Ideální partner

Energetické nitky nedořešených a nepochopených lekcí vychylují člověka z rovnováhy. Tato naše nerovnováha k nám přitahuje podle zákona shodnosti nového partnera, který je také v nerovnováze.

Stále doufáme, že se setkáme s tou naší pravou láskou. S každým pokusem, který selže, jsme zklamáni, že tomu zase tak není.  Všichni sní o dokonalém partnerovi. Ale dokonalost neexistuje.

To, co je ale pro vztah podstatné, je rovnováha. Když pochopíme lekci a jsme v rovnováze, tak si přitáhneme do svého života partnera, který je pro naše životní období ten pravý. Ne dokonalý, ale ten ideální, který je v danou chvíli ten pro nás nejlepší pro další vývoj naší duše.

Vztahy ve hmotném světě

Když přicházíme na tento svět, tak zapomeneme, s jakými úkoly jsme sem přišli. A platí to samozřejmě i pro úkoly v pochopení vztahů.

Často si myslíme, že někoho milujeme, ale zaměňujeme lásku za touhu. Chceme druhého mít jen pro sebe, vlastnit ho. A často nedovolujeme partnerovi ani se pořádně nadechnout.

Z této žité reality si vytváříme iluzi dokonalého vztahu. „Když něco miluješ, nech to odejít. Pokud se to vrátí, je to tvé. Pokud ne, nikdy to tvé nebylo.“ říká čínské přísloví. Záleží jen na našem rozhodnutí, jestli změníme svůj postoj a uvolníme svá pouta ve vztahu.

Programy, kterými si bráníme

„Nebuď taková, nikdy se nevdáš!“ nebo „Musíš se o sebe postarat sama, nikdo to za tebe neudělá!“ jsou namátkou programy, které holčičce maminka nebo babička v nevhodné chvíli zasadí do podvědomí.

„Počkej, až se oženíš!“ nebo „Za tohle tě žádná holka chtít nebude!“ počastují malého chlapce doma nebo kamarádi a má hned založeno na problémy. Nechceme být sami. Bojíme se samoty.

Od malička nás učí, že si musíme najít partnera, oženit se nebo vdát a žít až do konce života ve svazku. Ze strachu se upínáme na partnery, vyžadujeme utvrzování, že partnerovi na nás záleží, chceme slyšet, že nás miluje.

Co si sami tvoříme?

Myšlenka tvoří. Projevená myšlenka ve slově o to více. Tím co říkáte, vytváříte vlastní žitou realitu. Někdy si udělejte čas a poslouchejte, jak často opakujete nesmyslné fráze zapsané ve vašem podvědomí.

Když pronášíte výroky typu „Hrozně tě miluji!“ nebo „Mám tě strašně rád(a)!“, co z nich cítíte? Myslíte, že říkáte něco hezkého, ale vibrace těchto slov přitahuje energie strachu.

Opravdu chcete ve svém vztahu spojovat strach a lásku? A co teprve energie pochyb? „Ještě mi dnes nezavolal!“, „Co asi dělá?“, „S kým asi teď je?“. Myšlenka? Ano. Ale i ta tvoří. Změňte svůj postoj, hlídejte si myšlenky a uvidíte, co to s vaším vztahem udělá.

Co tím ve vztahu způsobujeme?

Problematické vztahy se vyznačují vysokou mírou tlaku na druhého partnera, na kterou tento partner reaguje zpravidla tak, že se nás to dotýká a nelíbí se nám to.

Můžeme bez pochopení vztah opustit. Utéct před touto lekcí, kterou se nám náš partner snaží láskyplně upozornit na problém v nás samých. Je to, co cítíme, skutečně láska?

Teprve vysoká míra naší nevole a nelibosti nás přiměje se zabývat skutečným problémem, který je samozřejmě v nás a nikde jinde. A v tuto chvíli přichází ke slovu kvantová terapie, která dokáže účinně pomoci se zpracováním a pochopením.

Kdy zajít na kvantovou terapii?

V případě, že nejste spokojeni ve vztahu, chcete změnit sami sebe a uvědomujete si, že žijete v iluzi, pokud si myslíte, že se váš partner se kvůli vám určitě změní.

Také v případě, že uvažujete u odchodu ze vztahu, ale nejste schopni odejít. Třeba jste i odešli, ale neustále se do vztahu vracíte. Bývá to tím, že až příliš úkolů zůstalo nepochopených a nedořešených.

Každý z nás má v daném okamžiku ideálního partnera. Takového, který nám zrcadlí právě ty úkoly, které si máme vyřešit právě teď my sami. Není to příjemné zjištění, ale je to tak. Pokud toto přijmete, je to skvělý startovní bod pro váš osobní růst.

Co budeme zpracovávat

Před zpracováním konkrétního vztahu je potřeba projít a zpracovat všechny základní vztahy. Jedině tak dosáhneme pochopení a zpracování co největšího počtu nevyhovujících vzorců, jak jsem uvedl v článku Průběh kvantové terapie.

Důležité je zpracování i vztahu sama k sobě, protože ten, kdo neoceňuje sám sebe, tak nemůže očekávat, že ho druzí budou oceňovat. Ten, kdo sám sebe nemiluje, tak nemůže očekávat, že ho bude milovat jeho partner.

Nejdříve se naučíte milovat sami sebe a teprve pak můžete milovat druhé. Láskou k sobě teď myslím hluboké přijetí sama sebe. Přijetí sama sebe se vším, takový jaký jsem, co jsem kdy udělal, dělám. Přijetí sama sebe se svými světlými i stinnými stránkami.

Karmické vztahy

Podle vesmírného zákona příčiny a následku musíme vyhledat příčinu aktuálního stavu sami v sobě. Týká se to pochopitelně veškeré minulosti, nejen minulých vztahů v tomto životě, ale i minulých životů.

Problematické vztahy nám ukazují na vzorce. Stejné vzorce se nám ale opakují v současném životě v podstatě od narození a proto není potřeba se vydávat cíleně na poutě do minulých životů a procházet jimi. Není to opravdu nutné.

Zkušenost z kvantových terapií ukazuje, že není nutné přesně znát kdo, co a komu udělal, nebo kdo se jak provinil. Někdy se informace o minulém životě objeví, ale nejdůležitější je vyzvednout pouze informaci a s její pomocí dojít k pochopení, odpustit a propustit partnera i sebe ze hry na zakoušení opačné polarity ve vztahu.

Opakující se příčiny a následky

Vzorec: Láska až za hrob
Příčina: V některém z minulých životů člověk lpěl na partnerovi. Stavěl ho na piedestal, co řekl, to udělal.
Následek: V současném životě nás tento partner nenávidí. Případně nás nepouští k sobě, ale my jsme k němu neuvěřitelně přitahováni.
Řešení: Pochopit rovnováhu ve vztahu a vyvarovat se vytváření extrémů.

Vzorec: Trpitel
Příčina: Pocit viny a sebeobviňování. Zakázání si být šťastný.
Následek: Život vedle tyrana, navíc s pocitem, že si to zasloužím
Řešení: Přestat se vinit a litovat. Odpuštění sama sobě. Dovolení si být šťastný.

Vzorec: Nikdy si už partnera nenajdu/Jsem starý(á) na lásku.
Příčina: Rodové vzorce od rodičů a prarodičů (a dále)
Následek: Život o samotě, odmítání partnerů. Člověk vzbuzuje v ostatních lítost a většinou chce být litován.
Řešení: Přerušení rodové energetické linie a odstranění vzorce z pole.

Co se stane po kvantové terapii?

Kvantová terapie opravdu MÁ vedlejší efekty. Znovu upozorňuji na to, že pokud se rozhodnete svou situaci aktivně zpracovat pomocí této metody, tak často nastává opravdový zvrat ve vašem životě.

Sice máte ideálního partnera v daném okamžiku, ale pokud pochopíte a zpracujete svůj úkol a váš partner nebude cítit potřebu se změnit nebo na sobě pracovat, bývá velmi častým jevem i ukončení vztahu.

Pokročíte totiž do další etapy svého vývoje a vesmír se postará o to, aby do vašeho života mohl vstoupit váš nový ideální partner, který vám bude nápomocen v dalším růstu.

Dovolíte si pro sebe to nejlepší?

Nemusíte procházet vztahovým očistcem. Změňte svůj úhel pohledu a zjistíte, že problematické vztahy vám umožňují odžít si s partnerem důležitý příběh, který je potřebný ke splnění vašeho úkolu duše a váš útěk většinou nic neřeší.

Je nutné uvést věci zpět do rovnováhy. Čím dříve se vám to povede, tím dříve dojde ke změně ve vašem vztahu. Je jenom na vás, jestli se rozhodnete ke změně a opustíte staré a nepotřebné, s pochopením, odpuštěním a v lásce.

Tím, že si to dovolíte, tak vytvoříte prostor pro nové. Dokud se totiž budete upínat k jednomu partnerovi (byť jenom v myšlenkách), tak tím vysíláte jasný signál, že nedáváte šanci nikomu jinému a nikdo jiný ani přijít nemůže a také nepřijde.

Jste připraveni převzít odpovědnost za svůj vlastní život?

Miloslav Látal
Jsem tvůrce.
Tvořím počítačové programy, tvořím si svou realitu a učím lidi vytvořit si svou vlastní realitu také.
Proč tu jsem?
Když vás trápí zhoršující se vztahy, emocionální nevyrovnanost nebo jiná traumata, je vždy důležité zjistit důvod a udělat změnu sami v sobě. A touto radikální změnou vaší osobnosti vás velice rád provedu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů