Nemoci z lásky

Nemoci z lásky

Do vztahů se promítají všechna naše přesvědčení a programy z tohoto i ze všech minulých životů, které v nás často vyvolávají nemoc. Málokdo si však uvědomuje, že pravou příčinou jsou nemoci z lásky, které můžeme přeložit jako Ne(dostatek) Moci Lásky.

Začíná to v rodině

Jsme tu, v této realitě. Máme mámu, tátu, sourozence. Od narození se umíme v souladu s naší podstatou. Něco se nám děje a my se vyjádříme. Zprvu křikem a pláčem. Později se naučíme slova.

Co slyšíme jako reakci, když okolí nezjistí, jaké naše potřeby nejsou naplněné? „Už neřvi!“ nebo „Co ještě chceš!” a přesně toto jsou odpovědi, které se v nás začínají usazovat.

My jsme cítili svou potřebu. Projevili jsme se tak, jak jsme se v danou chvíli cítili a uměli se vyjádřit. A namísto splnění naší potřeby nám byla jako odpověď poslána energie zoufalství nebo vzteku.

Jsou to vzorce

1+1=2. Úplně stejné je to s naším rozumem. Rozum si se svým pomocníkem logikou na základě vstupů vytvoří vzorec pro akce a reakce.

Vstup: Mám pocit hladu
Akce: Pláču
Výstup: Cítím jak mi vrací energii zoufalství nebo vzteku
Moje reakce: Pláču ještě více

 

Vytváříme si své programy sami na základě našich zkušeností, ale také je velice snadno nahráváme do svého systému na základě pozorování okolí. Vidíme například, jak se chová v určité situaci máma k tátovi.

Pozorujeme vstupy, akce, výstupy a reakce. Už pouhým pozorováním nahráváme tento vzorec do svého systému. Obvykle si k němu přiřadíme také hodnocení. „Tohle platí na XYZ“, nebo „Tohle já bych nikdy“.

Ze vzorce je skok k programu

Máme ve svém systému základní arzenál vzorců chování. Víme, v jaké situaci co na koho platí. Jaká je reakce na danou akci. Myslíme si, že dokážeme predikovat výsledek.

A náš mozek si ve spolupráci s naším egem velice snadno poskládá ty nejvhodnější vzorce do posloupností. A máme z toho program. Program chování, který na základě změn výstupů okolí brilantně střídá vzorce až do chvíle, kdy dosáhne svého.

Jako vývojář vnímám, jak jsou programy chování velice chytře a precizně napsané. Využívají různých maskovacích technik, některé mají sebeobranné součásti. Dokáží sami sebe pozměnit tak, že se nám jeví jako něco úplně jiného. Stejně jako počítačové viry.

Programy rozvíjíme ve vztazích

Na začátku ve vztahu funguje zamilovanost a růžové brýle, ale postupně jak se s partnerem poznáváme, tak se začínají objevovat i vlastnosti, které jsme měli hluboce ukryté, nebo se nám je podařilo zakrývat.

Naše programy chtějí dosáhnout svého. Bravurně si hrajeme s partnerem hry na manipulace, kdo z koho, případně hru na moudřejší ustoupí. V těchto případech jdeme cestou neupřímnosti, potlačování nepříjemných emocí a tváříme se, že je nám to jedno.

Postupně se náš vnitřní vesmír zhmotňuje v naší žité realitě a může přijít naše nemoc. Klasické léčení pomůže na chvíli nebo vůbec a začínáme pátrat po příčinách. S rostoucí úrovní našeho vědomí si začneme uvědomovat, že tyto problémy nám způsobily naučené programy chování.

Ego a Rozum, dva spolu-hráči

Když zjistíme, že nás naše vlastní naučené programy chování dovedly až do místa, kde právě teď jsme, tak je to v první řadě naše Ego, kterému se to velmi nelíbí. A začne jednat.

Ve chvíli, kdy na některý z našich programů zaměříme pozornost, tak Ego ve spolupráci s Rozumem začne ihned doprogramovávat ochranné prvky pro uchování programu v jeho původní verzi.

Ale to není všechno. V případě, že ochrana nepomáhá, jsou ti dva – Ego a Rozum schopní zamaskovat program jako něco jiného, co nás má uchlácholit a odradit od práce s tímto programem. A většina lidí na to slyší. Co zbývá tělu, když nevěnujeme pozornost tomu, jak se u toho cítí? Ono už nemůže a tak nás začne upozorňovat na nerovnováhu a přijdou nějaké ty nemoci z lásky.

Jiná cesta

Ve vztazích nejvíce trpí naše Ego, které je zvyklé na svou důležitost, ale najednou je tu namísto JÁ ono MY. A Ego se umí bránit, jak jsme si už řekli.

Vhodnou cestou pro budování vztahu je vědomá cesta, na které hledáme zdroje neshod sami v sobě. Na této cestě se s partnerem vzájemně ujistíme, že proti sobě nebudeme bojovat a všechno, co nás potká, využijeme ve prospěch našeho vztahu.

Vztah, který prošel mnoha krizemi, které nám pomohli uvědomit si a zpracovat své programy, se prohlubuje a umožňuje oběma partnerům prožívat zážitky vyššího řádu. Ti, kteří ze vztahů stále utíkají za něčím lepším, doposud nepochopili význam partnera jako zrcadla a sami se tak zbavují šance na život prožitý v kvalitním vztahu.

Svoboda a (NE)svoboda

Naše Ego má dojem, že vlastní druhého. Jenomže druhého nemůžeme nikdy vlastnit. Pokud máme ptáčka ve zlaté kleci, tak jak se cítí on? Když mu dáme svobodu a bude se s námi cítit dobře, tak se za námi vrátí.

Při partnerských neshodách má naše Ego dojem, že je ohroženo a zaplavuje náš mozek myšlenkami na ty nejhorší scénáře. Upravuje programy a my se cítíme pod psa. Je to ještě láska, nebo už je to závislost?

Když se cítíme „blbě“, tak si můžeme být na 100% jisti, že jednáme nesvobodně právě pod vlivem některého z našich programů nebo vzorců. Můžeme si namlouvat, co chceme, rozumově zdůvodňovat, že to tak není, ale naše tělo nám to ukáže zcela jasně. A když ho neposloucháme, přijdou nemoci z lásky.

Co způsobuje nemoci z lásky

Při kvantových terapiích se nejčastěji setkávám s těmito sedmi nízkovibračními emocemi, které stojí za většinou zdravotních problémů klientů a pochází ze vztahů:

Strach
Žárlivost
Ponižování
Neohleduplnost
Nenávist
Závist
Posuzování

Na každou jednu emoci existuje systém návodných otázek, které vedou k rozklíčování programu, nalezení prvotních vzorců a po jejich nalezení také k opravě/úpravě za současného vyššího stavu vědomí (se současnými zkušenostmi).

Jak jsme si již řekli, lineární posloupnost času neexistuje (je to pouhé zjednodušení pohybu prostorem pro náš mozek) a my tak v rámci kvantové terapie můžeme vstupovat na všechna místa, kde vznikly naše vzorce a programy.

Jak si pomoci od nemoci z lásky sám

Už jen to, že čtete tento článek zvyšuje vaše šance na to, abyste se začali léčit svépomocí. Už víte, kde máte pravděpodobně problém. Ano je to váš program. Není to neschopnost nebo vlastnost partnera, je to jen a pouze vaše.

Zkoumejte své programy chování, veďte si třeba deník. Po čase zjistíte, co se opakuje. Jaké jsou spouštěče, jaké jsou vaše neuspokojené potřeby, nebo co vás přímo irituje. Až to najdete, rozhodněte se pro změnu.

Zkrátka dělejte věci jinak. Zachovejte se podle toho, jak to budete cítit. Tělo vás povede, pokud mu budete naslouchat. Půjde vám to s každým pokusem lépe a lépe.

Co pro sebe můžete udělat dalšího

Zvyšujte si vibrace. Zvyšování vibrací působí na bloky v těle. Rozpuštěním bloků z emocí, kterými jste si způsobili nemoc, si opět navrátíte své zdraví. Není důvod být nadále (ne)mocným, když už teď víte PROČ se tak stalo a máte nad sebou opět MOC.

Tradiční způsoby zvyšování vibrací:
– hlídejte si myšlenky (nahrazujte kritické a negativní myšlenky těmi, které vás dělají šťastnými),
– mluvte o tom, co chcete a ne o tom, co nechcete,
– vyhýbejte se kontaktu s negativními lidmi (při nutném kontaktu v rodině nebo práci si vymezte svůj prostor a rozhovory na negativní témata razantně utínejte)
– buďte vděční (Hlavně za to, co máte. Zkoumejte to, co máte a třeba zjistíte, že toho není málo)
– spojení se zemí (procházky, práce na zahradě),
– hra s domácími zvířaty a dětmi,
– smích,
– příliš nepřemýšlejte (buďte tady a teď),
– meditace,
– buďte v kontaktu se svým tělem (poslouchejte své pocity).

Vědomé způsoby zvyšování vibrací:
– kvantové čištění (odstraňování bloků, vybití negativního emočního náboje, odpuštění),
– energetická cvičení (čchi kung, Sufijské cvičení, vědomé dýchání),
– kvantové vyladění čaker,
– čištění meridiánů.

Chceš mít zpátky moc lásky?

Není důvod žít nemoci z lásky. Schválně jsem zvolil tento název. Ať už si to vyložíš jako nemoc z lásky, ne moc lásky, že máš moc lásky, nebo že nemůžeš bez lásky být.

Poslouchej své tělo a získávej nadhled nad svým životem. Změň svůj úhel pohledu, navrať se do rovnováhy. Přestaň být otrokem svých programů a nepředávej zodpovědnost za svůj život svému autopilotovi.

Je jen na tobě, jestli se rozhodneš dál nechat vléci svým životem, nebo jestli si to ty, kdo si bude určovat, zda tvůj žitý život zde bude s lehkostí, hravostí a v lásce.

Jste připraveni převzít odpovědnost za svůj vlastní život?

Miloslav Látal
Jsem tvůrce.
Tvořím počítačové programy, tvořím si svou realitu a učím lidi vytvořit si svou vlastní realitu také.
Proč tu jsem?
Když vás trápí zhoršující se vztahy, emocionální nevyrovnanost nebo jiná traumata, je vždy důležité zjistit důvod a udělat změnu sami v sobě. A touto radikální změnou vaší osobnosti vás velice rád provedu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů